Ana Sayfa Gündem Milli Savunma Bakanı Akar: 9 milyon Suriyelinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz

Milli Savunma Bakanı Akar: 9 milyon Suriyelinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz

42
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Ülkemiz 9 milyon Suriyelinin insanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu operasyonlar yapılmasaydı ülkemiz ve bölgemiz çok daha büyük tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya kalacaktı.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Türkiye’nin toplam 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaptığını söylemişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erciyes Üniversitesi Kültür Merkezi ve Erciyes Üniversitesi’nin akademik yıl açılış törenine katıldı. Sınır ötesi harekatlara ve Türkiye-Yunanistan gerginliğine değinen Bakan Akar, şu açıklamalarda bulundu:

Suriye ve Irak’ın kuzeyinde icra ettiğimiz başarılı operasyonlar, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlarken, güney sınırlarımızda kurulmak istenen terör koridorunu engelleyerek buna asla müsaade etmeyeceğimizi çok net ortaya koyduk.

Aynı zamanda 1 milyondan fazla Suriyeli kardeşlerimizin topraklarına güvenli bir şekilde dönmelerini sağladık. Hepinizin bildiği gibi ülkemiz, 9 milyon Suriyelinin insanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu operasyonlar yapılmasaydı ülkemiz ve bölgemiz çok daha büyük tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya kalacaktı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.