Ana Sayfa Haberler Kurtulmuş’a göre “Türkiye yönetilemiyor” demek büyük haksızlıkmış!

Kurtulmuş’a göre “Türkiye yönetilemiyor” demek büyük haksızlıkmış!

41
0

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Türkiye yönetiliyor ama daha iyi yönetilebilir. Erken seçim gündemde yok. Türkiye’de bir güvensizlik ve istikrarsızlık ortamı yok’ dedi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kurtulmuş yüzde 50+1 tartışmaları için AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yetkinin Meclis’te olduğu” sözlerini hatırlattı. Kurtulmuş, “50+1 ile herhangi bir sıkıntımız ve endişemiz yok. Hodri meydan. Zaten seçim 2023’te geliyor, o seçimde neyin ne olduğunu herkes görecek. Şu anda da böyle bir şey gündemimizde değil. Ama tüm bunlarla ilgili karaların verileceği yer TBMM’dedir” dedi.

Kurtulmuş, “Kural değişikliği ortamı doğarsa, siyasetin iradesi doğarsa olabilir. Ama siyaset milletten kopuk bir irade değil. Milletten kopuk bir irade koyarsa siyaset, millet bunun hesabını sorar” diye konuştu.

“2023’le ilgili Cumhurbaşkanımızın 50+1 oy alacağına ilişkin hiçbir tereddüdümüz olmadan yolumuza devam ediyoruz” diyen Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımız seçimi alabilecek bir güce çok rahatlıkla sahiptir” ifadelerini kullandı.

‘Oy almak için yapılıyorsa sonu hüsran olur’

Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” mesajı içinse şunları kaydetti:

“Biz niyet okuyamayız. Bunu samimi bir şekilde yapar ve CHP kendi yönetimleri zamanındaki, tek parti yönetimi dönemindeki helalleşmeyi yapabilirse bunun CHP’ye faydası olabileceği kanaatindeyim. Oy almak için yapılan bir manevra ise bunun sonu hüsran olur. CHP’nin millete hesap vermesi, özür dilemesi gereken çok konu vardır.”

‘Türkiye yönetilemiyor demek büyük haksızlıktır’

AKP Genel Başkanvekili, Kılıçdaroğlu ve İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı erken seçim çağrısı hakkındaysa “Türkiye yönetilemiyor demek büyük haksızlıktır. pandemi şartlarına rağmen Türkiye atması gereken adımları atarak yoluna devam etti” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.