Ana Sayfa Gündem “Artık konuşacağım, namussuzlarla hesaplaşacağız…”

“Artık konuşacağım, namussuzlarla hesaplaşacağız…”

52
0

Devletten üç maaş alan AKP’li eski bakan Faruk Çelik, partisini eleştirdi. Bursa Şehir Hastanesi’nin yapımına tepki gösteren Çelik, “Namussuzlarla hesaplaşacağız arkadaş. Hastanenin maliyeti 1 milyar. Yapılacak yolun maliyeti 2 milyar. Yazık değil mi bu milletin iki milyar lirasını çarçur ediyorsun. ” dedi.

Bakan ve milletvekilliği emeklilik maaşı, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyeliği maaşları alan Çelik, sesini yükseltmeye başladı. AKP’nin kurucuları arasında yer alan 3 kez bakanlık, 5 dönem de milletvekilliği yapan Çelik, iktidarın Bursa’daki icraatlarını eleştirdi.

BENİ BURSA’DAN URFA’YA GÖNDERDİNİZ, SAHTEKARSINIZ

Bursa Kestel Çataltepe Sanayii Sitesi mağdurlarıyla düzenlen toplantıda konuşan Faruk Çelik, Erdoğan’ın kendisini Bursa seçim bölgesinden Urfa’ya göndermesinden rahatsızlığını dile getirdi. Çelik, “Ben gitmişim Urfa’ya. Doğru gönderdiler Urfa’ya, kim neden rahatsız olduysa bilemiyorum. Artık bu saatten sonra hiç kimse “Aman birileri zarar görecek konuşmasın Faruk Çelik” diye beklemesin. Çünkü benim de bir istiap haddim var. Ben bundan sonra her konuyu konuşacağım. Siyasetçisiniz, yüzleşmeden kaçıyorsanız sahtekârsınız. Bunun lamı cimi yok yani. Bunlar artık Bursa’da konuşulmalı.” dedi.

HASTANE YOLUNUN MALİYETİ 2 MİLYAR LİRA

Hızlı trenin Bursa’ya gelmemesini de eleştiren Çelik, ““Şehir hastanesini Yıldırım’da yapacaksınız. Batıya yıkmayın her şeyi” dedim. Hastaneyi götürdüler ucube bir yere koydular. Şimdi tam 2 katrilyonluk ihale yapıyorlar demiryolunu hastaneye ulaştırmak için. Hastanenin maliyeti ne kadar? 1 milyar. Yapılacak yolun maliyeti ne kadar 2 milyar, yazık değil mi bu milletin iki milyar lirasını çarçur ediyorsun. Projelerin bir tanesi değil ki, hepsi yanlış yapılmış.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.