Ana Sayfa Haberler AKP içinde ‘Erdoğan sonrası’ için harekete geçenlerin listesi sızdı! Son sıradaki tam...

AKP içinde ‘Erdoğan sonrası’ için harekete geçenlerin listesi sızdı! Son sıradaki tam bomba…

67
0

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, MHP lideri Bahçeli’nin Cemil Çiçek’e yönelik sözlerinin perde arkasını yazdı. Ahmet Takan, bugünkü yazısında , Temel Karamollaoğlu’nun, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştükten sonra “Cumhurbaşkanı’yla birçok konuda anlaşamamakta anlaştık. Sadece 50+1’den şikâyet etti” sözlerini hatırlattı. Ardından, Cemil Çiçek’in “Anayasa toplantısında 50 +1’in hem bugün hem de gelecekte önemli sıkıntılara sebebiyet vereceğini ve Türkiye’yi bir kaosa sürükleyeceğini söyledim yine söylüyorum. Bu sözlerim iktidar ya da muhalefet yanlısı değil. Söylediğim cümleler gayet açık. 50 + 1 ciddi problem çıkarıyor. Gelecekte de çıkaracak.” sözlerini anımsatan Takan, Bahçeli’nin Çiçek’e yönelik “Cemil Çiçek’in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Cemil Çiçek sizin kafanızda, dilinizin altında sakladığınız bir oran var mıdır? Açıkla da bilelim, niyetini öğrenelim. Buradan nereye ulaşmaya, kimlere şirin gözükmeye çalışıyorsunuz?” sözlerinin aslında Erdoğan’a yönelik olduğunu öne sürdü.

Takan, yazısını şöyle sürdürdü:

Devlet Bahçeli’nin yaptığı bu çok sert çıkış aslında “kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla” mıydı?..

Şifre çözücünün kanallarını daha fazla açalım…

AKP içinde bir süredir “Erdoğan sonrası” tartışılıyor. Hem açıktan hem de kapalı kapılar arkasında.. Bu tartışma devletin koridorlarında da yakından takip ediliyor.

Saray saltanatı içindeki kaotik durumu açık eden, fitili çeken, gazeteci Fehmi Koru’nun ağzından Abdullah Gül olmuştu. “Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak” sorusu ortaya atılmıştı. Abdullah Gül aradığını bulamayınca şimdilik köşeye çekildi. Ancak “Erdoğan sonrası” na AKP içinde çok kafa yoruluyor. Kulisler cadı kazanı gibi kaynıyor. Devlet Bahçeli’nin Cemil Çiçek üzerinden yaptığı ve Fehim Koru üzerinden Abdullah Gül’ün de nasibini aldığı sert eleştirilerden sonra iktidar koridorları yeniden dalgalandı. İddialara göre, AKP içindeki yeniden milli mücadeleciler akımını temsil eden kanat “Erdoğan sonrası” için harekete geçmiş. Cemil Çiçek ’de Ahmet Davutoğlu ile çok sık görüşmeye başlamış. Tayyip Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden aldığı Melih Gökçek de organizasyonun içindeymiş ama şimdilik geri planda kalmayı tercih ediyormuş.

AKP içinde “Erdoğan sonrası”na hazırlanan da az değil. Şöyle bir kısa liste hatırlatması (çok konuşulanlardan) yapalım;

Abdullah Gül, Hulusi Akar, Süleyman Soylu, Abdulhamit Gül, Numan Kurtulmuş ve listeye son eklenen Melih Gökçek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.