Ana Sayfa Haberler Türkiye’yi parsel parsel paylaşayan TÜGVA, İBB’de ‘partizanlıktan’ yakındı!

Türkiye’yi parsel parsel paylaşayan TÜGVA, İBB’de ‘partizanlıktan’ yakındı!

35
0

AKP İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe, İBB’de bazı çalışanların AKP’li oldukları için işten çıkarıldığını iddia ederek ‘partizanlıktan’ yakındı. Kabaktepe, Bilal Erdoğan ile birlikte TÜGVA’nın yöneticilerinden biri.

Son dönemde ismi devletteki kadrolaşmasıyla anılan iktidara yakın Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Bilal Erdoğan ile birlikte Yüksek İstişare Kurulu’nda yer alan AKP İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) ‘partizanlık’ yapıldığını öne sürdü.

Kabaktepe, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili paylaşım yapan İBB çalışanlarının işine son verildiğini iddia ederek, “Bu insanlar işten atılırken, genellikle kendilerine bir gerekçe iletilmiyormuş. Ama en temel gerekçe AK Parti’li olmaları” ifadelerini kullandı.

Kabaktepe bununla birlikte, İBB’deki işe alımların ‘partizanca amaçlar doğrultusunda yürütüldüğünü’ de ileri sürdü.

Mehmet Acet’in yazısındaki ilgili kısım şöyle:

“DAVAYI KAZANANLAR GERİ DÖNEMİYOR” İDDİASI

“Kabaktepe’nin verdiği bilgiye göre, İmamoğlu yönetimi, 13 bin 312 kişiyi işten atmış.

Bu insanlar işten atılırken, genellikle kendilerine bir gerekçe iletilmiyormuş. Ama en temel gerekçe AK Parti’li olmaları.

Bir personel, sosyal medyada Tayyip Erdoğan lehine bir paylaşımda mı bulundu, hemen, “İş akdinize son verilmiştir” denilerek gönderiliyormuş. Ayrıca geri dönüş davalarını kazananları da işe almıyorlarmış.

Kabaktepe, İmamoğlu’nun seçimlerden önce “Bir kişinin bile işine son vermeyeceğiz” sözünü hatırlatıyor.

Kılıçdaroğlu’nun yine yerel seçimlere gidilirken, “Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz. Ben bütün işçilere namus sözü veriyorum ve garanti veriyorum” sözlerini hatırlatıyor.

Sahi, bugünlerde ‘helalleşme’ adımları atacağını söyleyerek gerçekten takdir edilesi bir hamle yapan Kemal Kılıçdaroğlu, bu yaklaşımında samimi ise, İstanbul Belediyesi’nde çalışırken ekmeğinden edilen binlerce kişi ile ‘helalleşerek’ işe başlasa nasıl olur?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.