Ana Sayfa Gündem “Erdoğan’ın ‘Yol yürümem’ dediği kişi Hazine Bakanı Lütfü Elvan”

“Erdoğan’ın ‘Yol yürümem’ dediği kişi Hazine Bakanı Lütfü Elvan”

58
0

CHP’li Aykut Erdoğdu ve ekonomist Uğur Gürses, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Faizi savunanla yol yürümem” sözüyle Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı kastettiğini ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında “Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hâlâ kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam” ifadesini kullandı. Erdoğan grup toplantısından sonra gazetecilerin “Eleştirdiğiniz bazı isimler oldu, ‘Birlikte yol yürümem’ dediniz. Bununla işaret ettiğiniz somut taraflar var mı?” sorusu üzerine ise, “Anladığınıza göre…” diye yanıt verdi.

Ekonomist Uğur Gürses sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın bir gün önce yaptığı “Enflasyonla mücadeleyi kararlı ve bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz ölçüde, döviz kuru istikrara kavuşacak ve ülke risk primimiz düşecektir. Bu sayede uzun vadeli faiz oranları da gerileyecek ve yatırımlar için öngörülebilirlik ufku artacaktır” sözlerini hatırlatarak şöyle dedi:

“Dün Lütfi Elvan, ‘Enflasyonla mücadeleyi kararlı yaparsak kur istikrara kavuşacak, risk primi düşecek, uzun vadeli faizler düşecektir’ demişti. Cumhurbaşkanı bugün ‘Bizim arkadaşlara ne oluyor? Faizi savunanla beraber yürümem’ diyor.”

CHP’li Aykut Erdoğdu da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan Lütfi Elvan’ın enflasyonla ilgili açıklamalarını tekzip etti. Aralarında ekonomiden biraz anlayan Lütfi Elvan vardı. Onu da yakında yerler.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.