Ana Sayfa Ekonomi Benzine dolar darbesi! Bir büyük zam daha…

Benzine dolar darbesi! Bir büyük zam daha…

33
0

Felaket senaryolarının gerçeğe dönüştüğü Türkiye ekonomisinde kriz sürerken dolardaki durdurulamayan yükseliş yurttaşa yansımaya devam ediyor. Akaryakıt sektörü kaynakları, Cuma gününden itibaren benzine 48-52 kuruş civarında zam beklendiğini söyledi.

Dolar/TL kurunda yaşanan yükselişin ardından akaryakıt sektörü kaynakları benzinde cuma gününden geçerli olmak üzere yeni bir zam beklentisi olduğunu söyledi. Kaynaklar, benzine 48 ila 52 kuruş arası zam bekleniyor. Dolar/TL ‘deki yükseliş akaryakıt fiyatlarında baskı yaratırken, sektör yeni zam bekliyor. Bloomberg HT’nin sektör kaynaklarından aldığı bilgiye göre doların yükselmesi ile oluşan fiyatlama neticesinde yarın gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 48 ila 52 kuruş arası zam bekleniyor.

LPG’DE GÖZLER KURDA

Sektör kaynakları motorinde ve LPG’de ise fiyat artışının doların seyrine göre belli olacağını ifade etti. Kaynaklar yarın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) toplantısı sonrasında dolar/TL kurunun 10 civarlarında ya da altında kapanış yapması durumunda motorinde zam beklentisinin erteleneceğini belirtti. Buna karşın kurun 10,30 TL ve üstü kapanış yapması ve ürün fiyatının düşmemesi durumunda motorine de 33-46 kuruş arası zam gelebileceğine dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.