Ana Sayfa Ekonomi Yumurta fiyatları bir kilo tavuğu ikiye katladı!

Yumurta fiyatları bir kilo tavuğu ikiye katladı!

44
0

Yumurta fiyatları uçuşa geçti ve bir kilo tavuğu ikiye katladı. Yumurta kolisi marketlerde 27-30 lira arasında satılırken, bir kilo tavuk fiyatı ise 15 liradan başlıyor.

Yumurta fiyatları uçuşa geçti. Kolisi 30 TL’ye yükselen yumurta, bir kilo tavuk fiyatını ikiye katladı. Yumurta fiyatlarının Eylül ayından itibaren yükselişe geçtiğini belirten market işletmecileri, “Yumurta fiyatı, 1 kilo pilicin fiyatı ikiye katladı” dediler. Yumurta fiyatlarının son aylarda yükselişe geçtiğini ifade eden market işletmecileri, “Şu anda yumurtanın kolisi 30 liraya kadar geldi. Böyle giderse yılbaşında yumurtanın kolisi 40-45 lirayı bulur. Eskisi gibi tekrardan yumurtlayan tavuk olacak” diye konuştular.

“TAVUK KÜMESLERİ BOŞALDI”

Tavuk üreticileri, yem fiyatlarının artışından şikayetçi. Üreticinin günlük yumurtasını satıp tavuklarını beslemek için yem almanın uğraşısı içinde olduklarını belirten tavuk tesis sahipleri, şunları söylediler:

“Tavuk çiftliklerinde üretim yapacak tavuk da kalmadı. Şu anda birçok kümes boş. Özellikle yem fiyatlarının artışı bizi zor durumda bıraktı.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.