Ana Sayfa Ekonomi AKP’li vekil Hülya Atçı Nergis asgari ücretlilerle dalga geçti! “Ben mi düşüneceğim...

AKP’li vekil Hülya Atçı Nergis asgari ücretlilerle dalga geçti! “Ben mi düşüneceğim Allah yardımcıları olsun…”

69
0

2022 yılında asgari ücrete yapılacak olan zam miktarı, ülkemizde milyonlarca çalışan tarafından merak konusuyken AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’ten sosyal medyada tepki toplayan bir açıklama geldi. Katıldığı bir programda “Bir vatandaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?” sorusuna yanıt veren Nergis, “Bu konuda ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun” dedi.

“İŞVERENİ DE ÇALIŞANI DA DÜŞÜNMEMİZ LAZIM”

Asgari ücrete gelecek zam konusunda hem işveren ve hem de çalışanların düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Hülya Atçı Nergis, “Hiçbir iş yerinin kepenk kapatmasını, işçilerini çıkarmasını, üretimi durdurmasını arzu etmeyiz. Yani işvereni de ezmememiz lazım, işçiyi de düşünmemiz lazım. İnşallah bir orta yol bulunacaktır” dedi.

“ONU DÜŞÜNENLER DÜŞÜNSÜN”

Sunucunun “Bir vatandaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım? sorusuna da cevap veren Nergis, “Bu konuda ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.