Ana Sayfa Gündem Yurt müdüründen öğrencilere fişleme tehdidi

Yurt müdüründen öğrencilere fişleme tehdidi

43
0

İYİ Parti’li İBB Meclis üyesi, Avcılar Atatürk Kız Öğrenci Yurdu’na öğrencileri dinlemeye geldiğini ancak yurt müdürü öğrencileri fişlemekle tehdit ettiği için öğrencilerin dışarıya çıkamadığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız, Avcılar Atatürk Kız Öğrenci Yurdu müdürünün öğrencileri tehdit ettiğini duyurdu.

Yurdun önüne giden Yıldız, öğrencilerin korktukları için dışarıya çıkamadıklarını söyledi. Çok sayıda sivil polis gördüğünü aktaran Yıldız, polislerin öğrencilere “Buraya eylem yapmaya mı geldiniz?” dediğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından video paylaşan Yıldız şöyle konuştu:

“Genç öğrenci kardeşlerimizin dertlerini dinlemeye geldik. Çok büyük sorunları var. Burada birçok arkadaşımız vardı ama maalesef ürkmüşler kendileri. Hatta birkaçı bize fişlenme durumu olursa yurttaki geleceklerinin tehlike altında olabileceğini söyledi. Polisler öğrencilere ‘Eylem yapmaya mı geldiniz?’ demiş. Ellerindeki kameralarla herkesin videolarını çekmişler.

Sonra beklemeye başlamışlar ve yurt müdürü gelip ‘İçeri gelin’ demiş. Yurt müdürü burada ‘Sizin sosyal medyada bir kare fotoğrafınız düşerse sizi yurttan atarlar’ demiş.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.