Ana Sayfa Gündem Erdoğan’ın eski metin yazarı ve vekilinden nefret söylemi: Alevi ve Kürt çocuklar...

Erdoğan’ın eski metin yazarı ve vekilinden nefret söylemi: Alevi ve Kürt çocuklar çifte kavrulmuş yalancı

55
0

Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlığı döneminde metin yazarlığını yapan Akşam gazetesi yazarı ve AKP eski İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan yazısında Alevi ve Kürt ailelerinin çocuklarını yalancı yetiştirdiğini ileri sürdü.

Yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Besli, “Kemal Kılıçdaroğlu gibiler bir bakıma toplumda bir yer elde etmek için, bir bakış açısına göre masum ve mecburi yalan söyleye söyleye, zamanla yalan söylemeyi ve yalancılığı karakter ittihaz etmiş oluyorlar” dedi.

Besli yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Hala, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalanları karşısında şaşkınlık yaşayanlar için hatırlatalım istedik…

Malum, daha düne kadar, Türkiye’de alevi vatandaşlar kimliklerini açıkça ifade edemiyorlardı. (Ne yaman çelişkidir ki bunun da kökeni CHP zihniyetine dayanır.)

Aksi takdirde bilhassa devlette birtakım yerlere gelemezlerdi.

Bu nedenle, alevi bir anne baba daha doğumdan itibaren çocuklarına kimliklerini gizlemeyi yani yalan söylemeyi öğretmek durumundaydı… Bu bir.

İkincisi; yine malumdur ki Alevilik Türkmenlere mahsus bir şeydir. Türkmen haricindeki, mesela Kürt aleviler ana kitle tarafından makbul sayılmazlar, hatta Alevilik kimliğinin başka bir kimliği örtmek için kullanıldığını bile düşünürler.

Böyle olunca; alevi Kürt bir aile çocuklarına alevi kimliğini gizlemeyi öğrettiği/öğütlediği kadar Kürt kimliğini de saklamayı öğretmek mecburiyetinde kalmaktadır.

Yani söz konusu çocuklar ‘çifte kavrulmuş yalancı’ olmak durumundadırlar. Ve ne kadar maharetle yalan söyleyebiliyorlarsa o kadar aferin alarak yetişmişlerdir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.