Ana Sayfa Haberler Erdoğan’ın “Mavi Görüntü”sünün sırrı ortaya çıktı

Erdoğan’ın “Mavi Görüntü”sünün sırrı ortaya çıktı

118
0

 

Hakkındaki sağlık sorunları iddiaları sebebiyle zor günler yaşayan Erdoğan,  İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Sağlıklı” göstermek için yaptığı her hamleyle daha da zora düşüyor. Erdoğan bu defada mavi görüntüsü ile gündem oldu.

Erdoğan’ın Turkuaz Medya tarafından yapılan Türkiye 2023 Zirvesine gönderdiği videoda teknik aksaklık yaşandı. Görüntünün başında yansıtılan mavi tonlu ekranın sebebi ortaya çıktı.

Recep Tayyip Erdoğan Turkuaz Medya tarafından düzenlenen Türkiye 2023 Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Mesajında Koronavirüs salgını ile mücadele, ekonomi alanlarında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının başında ekran tonun mavi olması dikkat çekti. Gönderilen video mesajda teknik aksaklık yaşandığı ortaya çıktı.

38 dakikalık videonun ilk yaklaşık bir dakika boyunca mavi tonlu görünen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntüsü, devam eden saniyelerde sıcak ve normal tona çevrildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden edinilen bilgilere göre zirvenin yapıldığı salonda çekilen görüntülerde yaşanan aksaklığın çekim ve yayın ekibi tarafından fark edilmesinin ardından “mavi” tondaki görüntü hemen orijinal renge döndürüldü.

Düzeltilmiş görüntü daha sonra Cumhurbaşkanlığının Twitter hesabından paylaşıldı. Öte yandan video mesajın televizyon ve diğer mecralardaki yayınında herhangi bir problem olmadığı aktarıldı. Aksaklığın sadece Twitter’deki yayında görüldü. Görüntü ise televizyonlarda sorunsuz bir şekilde orijinal haliyle yayınlandı.

İşte o anlar:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.