Ana Sayfa Haberler Özhaseki tutuştu! İktidarı asla bırakmamalıyız…

Özhaseki tutuştu! İktidarı asla bırakmamalıyız…

45
0

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Özhaseki, ”Kötülere karşı asla iktidarı bırakmamak lazım” dedi.

Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

ABD’nin hesabı başka, Avrupa Birliği’nin hesabı başka, Rusya’nın ve Çin’in hesabı başka, Arap ülkelerinin hesabı başka, İsrail’in hesabı başka. Burada güçlü olan, dirayetli olan, vurduğu zaman masadan ses çıkaran ülkelerin dediği oluyor. Ben hukuk mezunuyum. Uluslararası hukuk diye bir şey var. Bir sürü de kurallar var ama değişmez kural güçtür.

Eğer gücünüz varsa, dediğinizi yaparsınız. Gücünüz yoksa işiniz zorlaşır. Böyle zor bir ortamda, böyle bir zor coğrafyada iktidar olmak, güzel işler yapmak, bir taraftan şeytan taşlamak, bir taraftan da büyük eserler ortaya koyarak gidebilmek o kadar kolay işler değil. Allah’a hamdolsun ki böyle bir misyonu Allah bize yükledi.

Peki CHP, var zaten. Türkiye’deki siyasi muhalefetin başını o çekiyor. Bir tarafına milliyetçi olduğunu söyleyen İyi Parti’yi alıyor, bir tarafına bölücü olduğu kesin olan, yüzde yüz olan HDP’yi de alarak bir ortaklık kuruyorlar. İttifaklarınızı söyleyin dediğimiz zaman da İyi Parti’yi söylüyorlar, utandıkları o partiyi de arkada saklayıp, kimseye göstermediklerini zannediyorlar. Millet de anlamıyor zannediyorlar. Böyle bir saflık da var. O kadar da aklımızla alay etmeseler iyi olur. Onlar da bize karşılar anladık.

Demek ki karşıda böyle bir güruh var. O zaman bizim daha gayretli olmamız lazım, çalışmamız lazım ve nihayetinde de o kötülere karşı asla iktidarı bırakmamak lazım. Oradan bir ittifak doğmaz, bir medeniyet doğmaz ama bizim yapacağımız çok iş var daha….

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.