Ana Sayfa Haberler HSK’dan ani istifanın perde arkası ortaya çıktı! Doğruysa yer yerinden oynar…

HSK’dan ani istifanın perde arkası ortaya çıktı! Doğruysa yer yerinden oynar…

59
0

Gazeteci Timur Soykan, istifa eden Bahçeli’nin eski avukatı, HSK üyesi Hamit Kocabey’in bir uyuşturucu baronunun tahliyesi için yargıya baskı yaptığı iddialarını gündeme getirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin avukatı iken 2017 yılında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğine seçilen, 26 Mayıs’ta da bu göreve ikinci getirilen Hamit Kocabey, görevinden istifa etti.

HSK üyeliği adaylığı sürecinde Bahçeli’nin onayını aldığını açıklayan Kocabey, 83 aday arasından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından HSK’ya seçilen 7 adaydan biri oldu.

DOĞRUYSA BÜYÜK SKANDAL

Kocabey’in ani istifasının ardından çarpıcı iddialardan gündeme geliyor. Gazeteci Timur Soykan bu iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. Soykan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HSK üyesi Hamit Kocabey’in istifa nedeni hakkında çarpıcı iddialar dolaşıyor. Bir uyuşturucu kaçakçısının bırakılması için Ankara’da bir hakime baskı yaptığı iddia ediliyor. Bu hakim baskıya direndi. Tutuklamaya itirazı görüşecek hakim ise değişti. Doğruysa büyük skandal.”

Eski AKP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Burhan Kuzu da İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirmek için hakimlere baskı yapmakla suçlandı.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi görevini de yürüten Kuzu hakkında beş yıl hapis talebiyle iddianame hazırlanmış, Kuzu’nun ani ölümü üzerine soruşturma yarım kalmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.