Ana Sayfa Haberler TÜGVA eski yöneticisi Tamer Özsoy: Benim açıkladıklarım buzdağının yüzde 1’i belgeler ortadan...

TÜGVA eski yöneticisi Tamer Özsoy: Benim açıkladıklarım buzdağının yüzde 1’i belgeler ortadan kaldırılabilir!

46
0

Tamer Özsoy, TELE1 canlı yayınına bağlandı. Özsoy, TÜGVA aracılığıyla kamuya yapılan atmalar ve peşinden gelen tartışmaları değerlendirdi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA’ya ait olduğu öne sürülen bazı ‘kadrolaşma listeleri’ ortaya çıkmış, Gazeteci Metin Cihan, sosyal medya hesabından paylaştığı belgeler için, “TÜGVA belgelerini gazete haberi yapsaydım ‘paralel devlet yapılanması’ başlığı atardım” demişti. Belgelerin ortadan kaldırılabileceğini söyleyen Özsoy, bilgilerin buzdağının yüzde 1’lik kısmı olduğunu ifade etti.

Özsoy’un açıklamaları şöyle:

”-Van’da yöneticilik yaptık. Çok şey gördüm. Onlardan korkmuyoruz. Korku iklimi yaşanmasını istemiyoruz.

-Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın.

-Bu konunun üzerine gidilmesi lazım. TÜGVA’da bir sistem vardı. Bu sisteme üyeler kaydediliyordu. TÜGVA istediği kişinin bilgilerini alıyordu. Bir kayıt tutuluyor.

”BUZDAĞININ YÜZDE 1’İ”

-Buzdağının yüzde 1’i. Bence TÜGVA’ya tahsis edilen binaların neden tahsis edildiğinin araştırılması lazım. Buna kimler vesile oldu. Bunların araştırılması lazım. Devamı çıktığında ‘Bu da mı olmuş’ diyeceğiz.

”BENİ ARAYAN OLMADI”

-Belgeler ortadan kaldırılabilir. Bundan sonrası gazetecilere düşüyor, büyük pay Türk adaletine düşüyor. Bu konu kapatılacak bir konu değil.

-TÜGVA’dan beni arayan olmadı, sosyal medyadan saldırmaya başladılar. ”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.