Ana Sayfa Haberler Erdoğan’ın maaşına çok uygun vatandaşın cebini yakıyor

Erdoğan’ın maaşına çok uygun vatandaşın cebini yakıyor

40
0

AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu İstanbul’da evinin yakınındaki Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından yaptığı market alışverişi konusunda tartışmalar devam ediyor.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre Erdoğan’ın et, süt, peynir, bakliyat ve yağ gibi temel gıda maddelerini yer almadığı alışveriş sepet için 1002 lira ödemesi, pahalılığı gözler önüne serdi.

ERDOĞAN’IN ALIŞVERİŞ SEPETİNDE NE VARDI?

Markette yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, iki alışveriş arabasını doldurdu. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatif’ten yaptığı alışverişinde kurutulmuş meyveler, mantı, gevrek, kuruyemiş, şalgam ve meyve suları, çikolata, bisküvi, kurabiye, gofret, cips gibi ürünlerin yer aldığı alışverişine toplamda 1002 lira 47 kuruş ödedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kasadan çekilen görüntüler üzerinden yapılan incelemeye göre 1002 lira 47 kuruş tutarındaki alışverişinin ödemesini cüzdanından çıkardığı nakit para ile yaptı. Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasının kasiyeri Erdoğan’a 7.5 lira para üstü verdi.

“FİYATLAR GAYET UYGUN” DEDİ AMA CEP YAKIYOR

Erdoğan, market çıkışında basın mesnuplarına yaptığı açıklamada “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer” demişti.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin çoğaltılma talimatı da verdiğini söyleyen Erdoğan, “Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.