Ana Sayfa Haberler Bayraktaroğlu: Ülkeyi içtihatlarla yönetenler, yargılanacak, hapse atılacak, olağanüstü acılar çekecekler

Bayraktaroğlu: Ülkeyi içtihatlarla yönetenler, yargılanacak, hapse atılacak, olağanüstü acılar çekecekler

199
0

AKP’nin geriye dönük cezalandırma yapmak için içtihatlar uyguladığını kaydeden Korkusuz gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu, ‘‘Önümüzdeki dönemde bu ülkede başbakanlık, cumhurbaşkanlık, bakanlık yapmış çok kişi bu içtihatlara göre yargılanacak, mahkûm olacak, hayatlarının sonuna kadar hapis yatacak. Aha şuraya yazıyorum. Şansları varsa ecelleri bir an önce gelir, alır onları götürür aksi halde olağanüstü acılar çekecekler.’’ İfadelerini kullandı.

AKP iktidarının çıkardığı kanunlarla geri dönük yargılamalar yaptığını, geçmişte suç sayılmayan yasal faaliyetleri suç olarak gösterip insanları hapse attığını ve mallarına el koyduğunu kaydeden Korkusuz yazarı Memduh Bayraktaroğlu, ‘‘Cezaevlerimiz Cumhurbaşkanı’nın tek bir imzasıyla hiç yargılanmadan haliyle soruşturulmadan ve haklarında kesin bir hüküm olmadan kamu kurum ve kuruluşlarından kovulmuş, cezaevine atılmış masum insanlarla dolu.’’ dedi.

Youtube kanalında konuşan Memduh Bayraktaroğlu şunları söyledi:

‘‘Ne diyorlar onlara, fetöcüler diyorlar. Peki, Fetöcülük ne demek? Bir silahlı terör örgütü ise bu konuda mutlak surette bir mahkeme kararı gerekir. Kaldı ki o insanlar Fetöcülükle de suçlanmıyorlar. Üye olmamakla birlikte Fetöye yardım etmiş oldukları iddiasıyla görevlerinden alındılar, işlerinden kovulup cezaevine atıldılar. Aynen böyle oldu.

‘‘BANKAYI KAPATMAYA GEREKÇE BULAMADILAR, PARA YATIRANLARI HAPSE ATTILAR’’

Peki neydi suçları? Üzerlerine atılan suç neydi? Siyasi iktidarın haliyle devletin bankacılık faaliyeti yapmasına izin verdiği bir bankaya para yatırdılar. Evet vallahi aynen öyle oldu. Neden para yatırdın o bankaya? Sayın devletim banka açıktı ben de gittim yatırdım. Yatırmayacaktın o banka Fetöcülerindi. O zaman kapatsaydın bankayı. Kapat bankayı. Ama bankayı kapatacak bir gerekçe bulamadılar. Bankayı kapatmadılar bankayı açık tuttular bankaya para yatıranları bunlar Fetöcü diye hem işten attılar hem de hapse attılar. Bunlar birer içtihat haline geldi.

‘‘OLAĞANÜSTÜ ACILAR ÇEKECEKLER’’

Önümüzdeki dönemde bu ülkede başbakanlık, cumhurbaşkanlık, bakanlık yapmış çok kişi bu içtihatlara göre yargılanacak, mahkûm olacak, hayatlarının sonuna kadar hapis yatacak. Aha şuraya yazıyorum. Şansları varsa ecelleri bir an önce gelir, alır onları götürür aksi halde olağanüstü acılar çekecekler. Ha o acıları çekmemek için biz ülke yönetimine el koyar, despotik bir idare kurarız, diktatörlüğümüzü ilan ederiz diye düşünenler olabilir içlerinde. Hiç düşünmesinler Türkiye Cumhuriyeti Devleti sahipsiz bir devlet değil. Anayasal bir devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Her şeye rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet teşkilatı, maliyesi, yargısı ve bilumum anayasal kurumlarıyla halen ve her şeye dimdik ayakta bir devlet var yahu, karşınızda aşiret devleti mi var?

‘‘BU İRADE SİZ ZANNEDİYOR MUSUNUZ Kİ YARGILANMAYACAK, CEZASIZ KALACAK’’

Bugün bu ülkede içtihat haline getirilen kararlarla ülkeyi yönetenler, masum insanları hapislerde çürüten, işten kovan, onları süründüren, onları aç bırakan, özel sektörde bile iş bulmasını engel olan bir irade, bir zihniyet siz zannediyor musunuz ki yargılanmayacak, cezası kalacak. Bizim Cumhuriyet tarihimizde böyle bir örnek yok, zaten gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde bile böyle bir örnek yok. Hem siz Türkiye Cumhuriyeti Devletini demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olduğunu söyleyeceksiniz hem de ülkeyi Ömer Beşir kafasıyla yöneteceksiniz, böyle bir şey yok.’’

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.