Ana Sayfa Haberler Tutuklamak için böyle saçma bir bahane duymadınız!

Tutuklamak için böyle saçma bir bahane duymadınız!

56
0

Antalya’da tutuklanan Dr. Durmuş Aytar’a çalıştığı hastanenin acil servisine giriş yapan ve çıkışta fotoğrafları çekilen üç doktorla içeride kaldıkları 1,5 saat içinde ne konuştukları ve ‘hangi örgütsel faaliyette’ bulundukları soruldu.

Antalya’da Gülen cemaatine yakın kişilere ve yakınlarına yardım ettikleri gerekçesi ile tutuklanan 25 kişi arasında yer alan Dr. Durmuş Aytar’a gözaltında çalıştığı hastanenin acil servisinde hangi örgütsel faaliyette bulunduğunun sorulduğu ortaya çıktı. Dr. Aytar’ın avukatı Mücahit Gündoğdu, müvekkiline çalışmış olduğu hastanenin acil servisine giriş yapan ve çıkışta fotoğrafları çekilen üç doktorla içeride kaldıkları 1,5 saat içinde hangi örgütsel faaliyette bulunduklarının sorulduğunu açıkladı.

Tutuklu doktora sorulan soruları, ‘Aziz Nesinlik bir hikâye’ olarak aktaran Antalya Evrensel Değerler Platformu (EDEP) Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, “Müvekkilimin babası bunama (demans) ve genel anlamda bilişsel fonksiyonların azalması şeklinde Alzheimer hastası olduğu için babasını başka hastanelerde görev yapan uzman doktorları getirerek muayene ettirmiş. Ayrıca baba ocağı olan Antalya Elmalı ilçesine gittiğinde bir markete uğruyor babası ve köydeki yakın akrabalarına yiyecek malzemesi alıyor. Ayrıca köylerinde Covid 19 hastalığına yakalanmış karantinada olan bir yakınına eczaneden ilaç alıyor. Marketten de sebze ve meyve alıyor. Bu örgüt faaliyetinde değerlendiriyor. Niçin bunları şu adreslere bıraktın gibi akla ziyan sorular sorular ile Elmalıya kadar takip ediliyor Bu bir polis tacizidir. Doktor ve avukatlar meslekleri yanı sıra sosyal sorumluluğu olan insanlardır. Müvekkilim bu saçmalıklar nedeni ile tutuklandı. Karara itiraz edeceğiz. Polis tacizinde suç duyurusunda bulunacağız. Koronavirüs döneminde bir doktoru kolluk kuvveti marifetiyle taciz etmek fotoğraf ve kamera çekimi ve telefon dinlemesi yapmak psikolojik işkenceye girer.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.