Ana Sayfa Ekonomi Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘bin market’ tepkisi: Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘bin market’ tepkisi: Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin

51
0
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Batıkent'te yapımı tamamlanan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın adını taşıyan meydanın açılış programına katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bin tane Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazası açılacağını duyuran Erdoğan’a tepki gösterdi. İşte Twitter’dan gösterdiği o tepki mesajı:

”Halkımız market sepeti yapmak için kredi çekiyor; domatesi, biberi krediyle alıyor. Yemin olsun ki, zamlarla mücadelemiz bu kış çok sert geçecek. Yedirmeyeceğiz fakiri fukarayı sizin şaşaalı saraylarınıza. Zam peşinde koşan şirketler, bizim iktidarımızda unutsunlar kendilerini” diye yazan Kılıçdaroğlu, ”Bu durumun yegâne kaynağı sensin Erdoğan. Senin tek adamcılığındır ülkeyi bu hale sokan. Üstelik her seçim öncesi insanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun. Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel! Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin tüm fiyatların nasıl düştüğünü” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.