Ana Sayfa Haberler Erk Acarer’den Fatih Altaylı’ya; Kutuyu açarım insan içine çıkamazsın…

Erk Acarer’den Fatih Altaylı’ya; Kutuyu açarım insan içine çıkamazsın…

62
0

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarını Tweet olarak paylaşan Erk Acarer, kamuoyunu ikiye böldü. Acarer’i bugünkü köşesinde eleştiren Fatih Altaylı’ya ise Acarer’den çok sert bir yanıt geldi.

Altaylı, Peker paylaşım yapamadığı için Peker’in açıklamalarını kendi Twitter hesabından aktaran Acarer’i hatalı buldu. Erk Acarer ise sosyal medya hesabından Altaylı’ya şunları söyledi:

Alo Fatih hadisesine imza atmış, Gezi’de Erdoğan’ın sözcülüğünü yapmış, tarikatları Cübbeli Ahmet aracılığı ile başımıza çıkarmış,kendisi ile direk bağı olmayan bir ‘gazeteciye’ telefon alıp hemen açacaksın demiş biri de ayar vermesin!Haddinizi bilin!Ben Peker’e mikrofon uzattım.

Yeni dönem yaklaşırken, AKP ile en çok biz mücadele ettik diyecek, şanlı şöhretli köşelerinden ayrılmamak için kıvırıp duracak çakallardır bunlar. Yazmaya dahi korksan da benim bir adım var. Öğreneceksin!

Ben de biliyorum ‘Alo Fatih’in bu olmadığını, fakat hadisenin tam ortasındadır kendisi.

Eğer bir gazetecilik tartışması yapılacaksa bunu hocalarla yapmayı tercih ederim, AKP’yi başımıza bela etmiş her dönemin adamlarıyla değil! Herkes haddini bilecek!

Gazetecilikmiş! Pehh… Siyasilerin ve bakanların kokain kaçakçılığını tartışmayalım diye ne yapacağınızı, nasıl kıvıracağınızı şaşırdınız. Ama esas meselemiz bu! Bunu da öğreteceğim. İkiyüzlüsünüz!

Alayınız kıvırırken, ben evimin içinde saldırıya uğradım, tuvalete polise haber vererek gitmeye mahkum olduğum bir yaşamım ve sıfır can güvenliğim var. Söz verdim ve devam ettim. Bana muhalifçilik oynamayın! Kutuyu çok kötü açarım, insan içine çıkamazsınız.

Yeter lan artık, susuyoruz diye…. Edebimizden!

FATİH ALTAYLI NE DEDİ?

Fatih Altaylı’nın Erk Acarer’i kızdıran satırları şöyle:

Sedat Peker’in youtube videolarında yaptığı açıklamalar ile başlayan tartışmalar, Sedat Peker’e söyletilmeyenler ve söyleyemedikleri üzerinden sürüyor.

Belli ki, Türkiye’nin baskısı ile Birleşik Arap Emirlikleri, Peker’in Türkiye’deki meselelerle ilgili ortaya koyduğu iddiaları, video ve tweetleri yayınlamasını istemiyor.

Sedat Peker de gidecek başka yeri, elinde geçerli bir pasaportu olmadığı için bu videoları yayınlamayı kesti, tweet de atmıyor.

Sedat Peker’in tweetleri engellenince iddialarını, bir gazetecinin twitter hesabı üzerinden paylaşması ise etik tartışmalarına neden oldu.

O gazetecinin de Birgün gazetesindeki yazılarına gazete son verdi.

Ve şimdi Birgün’e eleştiriler var.

“Sedat Peker’in sözlerini siz de yayınlıyordunuz, ne oldu şimdi!” diye özetleyebileceğimiz.

Bence Birgün gazetesine haksızlık ediliyor.

Bir gazete veya gazeteci bir suç örgütü liderinin sözlerini elbette yayınlayabilir.

Kendisi ile röportaj da yapabilir.

Hele hele açıklamaları toplumu ilgilendiren iddialar içeriyorsa.

Ama bir gazete veya gazeteci bir suç örgütü liderinin sözcülüğüne soyunamaz.

Daha doğrusu soyunmamalıdır.

Habercilikle sözcülük arasında çok ciddi bir fark vardır.

Sedat Peker bugün toplum lehine bir takım açıklamalar yapıyor gibi görünse de sonuç olarak nedamet getirmiş bir kişi değildir, kendisinin de sıklıkla söylediği gibi damarına basıldığı için konuşmaktadır ve asıl amacı kendisine dönüş bileti sağlamaktır.

Sözleri önemli midir!

Önemlidir.

Her biri bir savcı tarafından araştırılacak, bazıları TBMM’de komisyon kurulup incelenecek kadar ciddidir.

Muhalefetin tüm bu meselelere ilgisiz, umursamaz ve sessiz kalması bu iddiaları ciddiye almamasından mı yoksa Peker ile aynı safta görünmek istememesinden mi kaynaklanıyor bilmem ama Sedat Peker’in bugünkü öfkesi ve intikam hissi ülkenin en azından bazı konularda bir temizlik yapmasına imkan sağlayacak gibi durmaktadır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.