Ana Sayfa Dünya Trump, Twitter hesabının açılması için mahkemeye başvurdu

Trump, Twitter hesabının açılması için mahkemeye başvurdu

52
0

Dayanağı olmayan seçim usulsüzlüğü iddiaları ve Kongre baskını nedeniyle hesabı kapatılan eski ABD Başkanı Trump, Twitter hesabının açılması için mahkemeye başvuru yaptı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’in kapatılan hesabını açması için federal mahkemeye başvurduğu belirtildi.
ABD medyasında yer alan haberlerde, Trump’ın avukatlarının Florida’daki federal mahkemede Twitter ve Üst Yöneticisi Jack Dorsey’e karşı ihtiyati tedbir davası açtığı ifade edildi.

Dava dilekçesinde, Twitter’ın Trump’ın hesabını Kongre üyelerinin zorlaması nedeniyle kapattığı savunularak, “Bu ülkede siyasi söylemi kontrol etmek için tarihte eşi görülmemiş ve demokratik tartışmaya yönelik son derece tehlikeli bir şekilde güç kullanıldı” ifadesine yer verildi.

Twitter’ın kapatma kurallarını seçici şekilde uyguladığı belirtilen dilekçede, buna örnek olarak Afganistan’daki Taliban yönetiminin aktif olarak kullandığı hesap gösterildi.

Sosyal medya platformları Twitter, Google’ın sahibi olduğu YouTube ve Facebook, Trump’ın hesaplarını 6 Ocak’ta Kongre olaylarına katkıda bulunduğu ve 2020 başkanlık seçiminde usulsüzlük yapıldığı yönündeki asılsız iddiaları nedeniyle kalıcı olarak askıya almıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.