Ana Sayfa Haberler BirGün gazetesinin ilişiğini kestiği Erk Acarer’den dikkat çeken paylaşım

BirGün gazetesinin ilişiğini kestiği Erk Acarer’den dikkat çeken paylaşım

62
0

BirGün gazetesi, Twitter hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in mesajlarını paylaşan Erk Acarer’le ilişkisini kesmişti. Acarer, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

BirGün gazetesi, Twitter hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in mesajlarını paylaşan Erk Acarer’le ilişkisini kesmiş, Acarer de sosyal medya hesabından bilgi doğrulayan bir paylaşım yaparak; ”Özgürleşmek iyidir…. Görsel medyaya, üzerinde çalıştığım kitap ve projelere daha fazla yoğunlaşacağım. Elbette yazılı olarak da haberlerimi kamuoyu ile buluşturmaya devam edeceğim. Nazımı, kahrımı çeken dostlarıma, yüreklendiren okuruma teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullanmıştı.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Acarer, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu;

”Olağanüstü dönemlerin, olağan dışı koşulları vardır. Kamuoyuna, dostlarıma desteklerini esirgemedikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım” diye yazan Acarer, ”Kimsenin aklında en ufak bir şüphe kalmasın, her konuda bildiklerimi anlatmaya, belgeleri paylaşmaya, haber yazmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, “gazetecilik meslek etiğini ihlal ettiğini savunduğu Erk Acarer’in Sedat Peker’in mesajlarını kendi hesabından paylaşmasının gazetecilik faaliyeti değil aracılık olduğu” eleştirisini yöneltmişti.Bildirici’nin ardından T24 yazarı Tuğçe Tatari’nin “Sedat Peker’in karşısında yapılan gazetecilik mi aracılık mı?” yazısıyla da tartışma sosyal medyada gündem olmuştu.

Acarer, bilgileri teyit ettiğine dair kendisine destek veren Peker’e teşekkür etmiş, “Eleştirilerin de başımın üstünde yeri var” demişti.

Peker ise Acarer’i eleştiren Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’yi hedef alarak, “Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz.” görüşünü savunmuştu. Peker, yaklaşık iki saat sonra attığı ek tweet’te ise “Eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim.” ifadeleriyle Bildirici’yi etiketleyerek ‘özür’ dilemişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.