Ana Sayfa Dünya United Airlines aşılanmayı reddeden yüzlerce çalışanını işten çıkartıyor

United Airlines aşılanmayı reddeden yüzlerce çalışanını işten çıkartıyor

45
0

United Airlines, yeni tip korona virüsü aşısı olmayı reddeden 593 çalışanının işten çıkarma işlemlerini başlattığını bildirdi.

Amerikan havayolu şirketi United Airlines, Covid-19 aşısı olmayı reddeden 593 çalışanının işten çıkarıyor. Şirket yöneticilerinin, çalışanlara yazdığı e-postada, bunun, son derece zor bir karar olduğunu ancak ekiplerinin güvenliğini sağlamaları gerektiğini ifade ettikleri belirtildi.

ABD’deki tüm çalışanlarına Covid-19 aşısı olmayı zorunlu hale getiren, ülkedeki ilk havayolu şirketi United Airlines, dini ve tıbbi nedenlerle istisna talebinde bulunan çalışanları 2 Ekim’den itibaren ücretsiz izne çıkartma planını, devam eden bir dava nedeniyle 15 Ekim’e ertelediklerini de açıkladı.

ABD’de 67 binden fazla çalışanı bulunan şirkette, istisna talep edenler dışında şirketin yüzde 99’dan fazlasının aşılarını tamamladığı ve işten çıkarılacakların toplam çalışanların yüzde 1’inden az olduğu belirtildi.

United Airlines, ağustos ayı başında, aşının ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) tam onay almasından 5 hafta sonra ya da en geç 25 Ekim tarihinde aşı olmayan çalışanlarını işten çıkartma kararı almıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.