Ana Sayfa Ekonomi Bu iddiaların yüzde biri bile doğruysa; Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek...

Bu iddiaların yüzde biri bile doğruysa; Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek bitti! Ortalık karışacak…

45
0

Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek’in son dönemdeki saldırganlıklarının sebebi belli oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan ve sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan’a “Ben yanarsam seni de yakarım” imasıyla gözdağı veren Gökçek ailesi için çember daralıyor. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz; eski ATO Başkanı Salih Bezci’nin, verdiği ifadeyi ve tanıklıklarını değerlendirdi. Bezci’nin ifadesinin ardından o günkü duyumlarının gerçek olduğunu anladıklarını belirten Yılmaz, “Bu iddiaların yüzde biri bile iddiaların muhatabına yurtdışı çıkış yasağı getirilmesi ve malvarlığına tedbir uygulanmasını sağlar” dedi.

ATO eski Başkanı Bezci’nin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2016’da başlatılan soruşturma kapsamında 5 yıl sonra verdiği ifade ortaya çıkmıştı.

“GÖKÇEK İTİRAF ETTİ”

Ankara Büyükşehir Belediye eski başkanı Melih Gökçek’in, ATO eski Başkanı Bezci’nin yönetime geldiği 2013’teki seçimler öncesinde, “sabaha karşı 40 kişiyi aradığını ve oy vermeleri için tehdit ettiğini” söyleyen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, “Gökçek bunu daha sonra itiraf etti” dedi.

“OSMAN GÖKÇEK ÜYELERİ TEHDİT EDİP ADAY OLDU”

Medya Grubu’na Osman Gökçek’in seçildiğini, daha sonra ATO Yönetim Kurulu’nun istifa ettirildiğini kaydeden Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, “Aynı kalemle ve cümlelerle istifalar yazdırıldı. 3 yıl önce meclis üyeleri tehdit edilerek yönetime getirilenler, yine tehditle istifa etti. Böylece ATO Yönetim Kurulu, seçime gitti ve Melih Gökçek’in oğlu aday oldu” ifadelerini kullandı.

‘10 BİN SAHTE FİRMA KURULDU’

Seçim öncesinde 140’a yakın üyeden yazılı söz alınmasına karşın uygulanan önlemler nedeniyle Osman Gökçek’in kaybettiğini söyleyen Yılmaz, “Osman Gökçek kaybettikten sonra pes etmedi. 1.5 yıl sonra gerçekleşecek saha seçimleri için 10 binden fazla firma kurduruldu. Kuruluş ve kapanış dilekçeleri aynı mali müşavir tarafından toplandı. ATO heyeti olarak bu firmaların tespitini yaptık. 17. katta oto yıkama istasyonundan, 80 yaşında teyzenin televizyon olmayan evinde yazılım şirketleri kurulduğu belirlendi. Suç duyurusunda bulunduk. Hükümet ile temasa geçtik. Daha sonra KHK ile 2 yılı doldurmayan firmaların oy kullanamayacağı ilan edildi. Böylece o firmaların tamamı boşa çıktı. Osman Gökçek kazanma fırsatı olmadığı için çekildi.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.