Ana Sayfa Haberler Netflix en popüler 10 dizi ve filmin listesini paylaştı

Netflix en popüler 10 dizi ve filmin listesini paylaştı

68
0

Hangi yapımın ne kadar izlendiği konusunda daha fazla şeffaf olmaya karar veren çevrimiçi dizi- film platformu Netflix iki tane en’ler listesi paylaştı. Ancak Netflix CEO’suna göre Güney Kore yapımı ‘Squid Game’ yakında listeleri alt üst edebilir.

Çevrimiçi film ve dizi yayın servisi Netflix’in CEO’su Ted Sarantos, platformun en çok izlenen yapımlarına dair bugüne kadarki en kapsamlı tabloyu sundu.

Vox Media’nın Code Konferansı’nda konuşan ve izlenme verilerinin ‘büyük bir kara kutu’ olduğunu, piyasaya karşı daha şeffaf olmaya çalıştıklarını söyleyen Sarantos iki farklı liste paylaştı.

Listelerden ilki dizi veya filmin yayınlanma tarihinden itibaren ilk 28 gün içinde kaç hesap tarafından, ikincisinde de bu yapımların yine ilk 28 gün içinde ne kadar süre izlendiğini ortaya koyuyor. Şirketin ölçümleri herhangi bir yapımın en az iki dakika süreyle izlenmesini temel alıyor.

Dizilerde ikinci sezonu gelecek yıl yayınlanacak ‘Bridgerton’ her iki listede de ilk sırada yer aldı. Filmler kategorisinde ise ilk listede ‘Extraction’, ikinci listede ‘Bird Box’ birinciliği kaptı.

Squid Game’in hızlı yükselişi

Öte yandan Sarandos, 17 Eylül’de platform üzerinden izlenebilir olan Güney Kore yapımı ‘Squid Game’in şu anda dünya genelinde en çok izlenen yapım olduğunu ve şimdiye kadarki en popüler yapım olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Squid Game’de verilen telefon numarası gerçek çıktı, sahibi şikayetçi
Bu arada ‘Squid Game’ şu sıralar popülerliği kadar bir telefon numarası nedeniyle de gündemde. Dizide karakterlerin oyuna katılmak için aramaları gereken numaranın gerçek çıkması, numara sahibinin hayatını bir hayli zorlaştırdı.

Telefonunun hiç susmadığından yakınan Kim Gil-young’un anlattıklarına göre kendisiyle irtibata geçen Netflix ekibi ortada kasti yapılmış bir şey olmadığını, numarayı değiştirmesi gerektiğini çünkü tek çözümün bu olduğunu söyledi. Ancak numara yaklaşık 20 yıldır iş için kullanılan bir numara olduğundan değiştirilmesi de mümkün görünmüyor.

Listede yer alan en popüler 10 dizi:

Bridgerton 1. Sezon
Lupin 2.
The Witcher 1. Sezon
Sex/Life 1. Sezon
Stranger Things 3. Sezon
Money Heist 5. Sezon
Tiger King 1. Sezon
The Queen’s Gambit
Sweet Tooth 1. Sezon
Emily in Paris 1. Sezon

Listede yer alan en popüler 10 film:

Extraction
Bird Box
Spencer Confidential
6 Underground
Murder Mystery
The Old Guard
Enolo Holmes
Project Power
Army of the Dead
Fatherhood

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.