Ana Sayfa Haberler AKP’nin yaptırdığı son ankette Erdoğan’a soğuk duş!

AKP’nin yaptırdığı son ankette Erdoğan’a soğuk duş!

58
0

AKP’ye yakınlığı ile bilinen ve genellikle AKP için seçim anketi yapan MAK Danışmanlık yaptığı son anketin sonuçlarını duyurdu. Ankette vatandaşlara “Yarın bir genel seçim olsa 24 Haziran’da oy verdiğiniz partiye göre oy tercihiniz değişecek mi” sorusuna yüzde 48 oranında “Farklı bir partiye oy vereceğim” yanıtı verildi. Ankete göre Cumhur İttifakı yüzde 40’ın altında kaldı.

MHP BARAJ ALTI KALIYOR

Ortaya çıkan anket sonuçlarına göre, “Yarın bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna, kararsızlar dağıtılmadan çıkan yanıtlar şöyle: AKP 31.1, CHP 21.9, İYİ Parti 13.4, HDP 7.3, MHP 7.1,”

‘ERDOĞAN’IN OYU PARTİSİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL’

AKP’lilerin, “oylarının düşmesine karşın Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunun daha yüksek olduğu yorumunun doğru olmadığını anlatan MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, “24 Haziran seçimlerini bu arkadaşlar doğru okuyamadı. 24 Haziran’da AKP, MHP ve üstüne BBP’yi eklediğinizde yüzde 54 civarında. Erdoğan, bu 54’ün içerisinde 52.6’lık oy alabildi. Zannedildiği gibi Erdoğan’ın oyu partisinin çoyunun ok üstünde falan değil” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.