Ana Sayfa Dünya 1,5 litrelik kolayı 10 dakikada içtikten 18 saat sonra öldü

1,5 litrelik kolayı 10 dakikada içtikten 18 saat sonra öldü

61
0

Çin’de bir kişi 1,5 litrelik kolayı 10 dakikada içtikten 6 saat sonra fenalaştı. Hastaneye kaldırılan adam 18 saat sonra öldü.

Çinli uzmanlar, adamın çok kola içtiği için hızlı gaz birikmesinden öldüğünü iddia etti. Ancak İngilizler buna ikna olmadı. Hayatını kaybeden 22 yaşındaki kişinin midesinde çok sayıda yara tespit edildi.

Olay şöyle gelişti: Serinlemek isteyen 22 yaşındaki genç adam, yaklaşık 10 dakika içinde 1,5 litrelik kolayı içti. Aradan 6 saat geçtikten sonra midesine şiddetli ağrılar hissetti, vücudu şişmeye başladı. Pekin’deki Chaoyan Hastanesi’ne kaldırılan adamın nabzının çok hızlı arttığı, tansiyonunun da çok düşük olduğu görüldü. Aşırı hızlı nefes alan adamın ölümüyle ilgili raporu detaylandıran doktorlar çalışmalarını Clinics and Research in Hepatology ve Gastroenterology dergisinde yayınladı.

Raporda adamın bağırsaklarında ve portal veninde aşırı gaz birikmesi olduğu belirtildi. Bu durumun karaciğere oksijen gitmesini engellediği ve karaciğer şokuna neden olduğu vurgulandı.

Raporu yazan Quiang He, doktorun hemen gazı boşaltmaya çalıştığını ve adama ilaç verdiğini ancak tedaviden 18 saat sonra geçine adamınhayatını kaybettiğini yazdı. İngiliz uzmanlar ise gazlı içeceğin bu şekilde bir ölüme yol açma ihtimali olmadığını düşünüyor.

Daily Mail’e konuşan Profesör Nathan Davies, “Sıradan alkolsüz bir içeceğin sadece 1,5 litreyle ölümcül olma olasılığı çok düşük” dedi.

Davies, herhangi bir kesin sonuca ulaşmak için daha fazla bilgiye ihtiyaç olduğunun altını çizerek, genellikle bu tür bir durumun oluşması için ince bağırsak bölgesinde olmaması gereken bakterilerin bulunmasının yol açabileceğini belirtti ve ekledi: “Portal vendeki gaz, adamın karaciğerinin oksijensiz kalmasını açıklamıyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.