Ana Sayfa Ekonomi “Türkiye’de 1.000 TL İtalya’da 55 euro”

“Türkiye’de 1.000 TL İtalya’da 55 euro”

78
0

Türkiye’deki hayat pahalılığını ünlü voleybol oyuncusu Ebrar Karakurt, İtalya’da bir market yaptığı alışveriş fotoğrafıyla ortaya koydu. Karakurt, market alışverişinin fotoğrafını paylaşarak, “İtalya’da 55 euro, Türkiye’de 1000 lira” ifadesini kullandı.

Ebrar Karakurt’tan market paylaşımı:
İtalyan ekibi Novara’ya transfer olan milli oyuncu Ebrar Karakurt, market alışverişinden yaptığı paylaşımla ülkedeki hayat pahalılığını ortaya koydu.

Karakurt, İtalya’da marketten yaptığı alışverişin fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşması çok sayıda tepki aldı. Market arabasının fotoğrafını çeken Ebrar, “İtalya’da 55 euro, Türkiye’de 1000 lira” notunu düştü.

EBRAR KARAKURT KİMDİR?

Voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü’nde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve zaman zaman forma giyme şansı buldu. U23 Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı’yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünün sahibi oldu. 2018 yılında VakıfBank A Takımı’na yükselen Karakurt 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı.

Mayıs 2021’de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara’ya transfer oldu ve 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.