Ana Sayfa Haberler Entübe edilen KHK’lı polisin yatağa kelepçelendiği ortaya çıktı

Entübe edilen KHK’lı polisin yatağa kelepçelendiği ortaya çıktı

63
0

Tutuklu bulunduğu Kütahya Tavşanlı Cezaevi’nde Covid’e yakalanan ve ardından hayatını kaybeden KHK’lı polis memuru Veysel Atasoy’un, hastanede entübe haldeyken günlerce yatağa kelepçelendiği ortaya çıktı.

Skandala ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan insan hakları savunucusu ve HDP Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Konu takibimizde, peşini bırakmayacağız. Soru önergesiyle Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na müracaat ettik. Hukuk önünde bu skandalın hesabı verilmeli, sümenaltı ettirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, yetkililerin duyarsızlığı ve görevi kötüye kullanmaları sonucu hayatını kaybeden KHK’lı polis memuru Veysel Atasoy ile ilgili yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Tavşanlı cezaevinde KHKlı mahpus polis Veysel Atasoy’un gecikmeler ve ihlaller sonucu ölümünün 1. yılında, 35 gün boyunca yatağa kelepçelenmiş fotoğrafı ortaya çıktı! Takipsizlik verip kapatmaya çalıştılar ama itiraz edildi.

35 gün bu hastayı yatağa kelepçelemek, işkence suçu!

Koğuştakilerin dilekçeleri işleme alınmadı, etkin soruşturma yapılmadı. Tavşanlı hastanesine geç gitti, geç sevk oldu Kütahya’ya. Jandarma komutanı yoğun bakımdan, servise çıkması için doktorlarla tartıştı.

Tüm ihlaller sonucu genç yaşta cinayet gibi kelepçeli ölüm gerçekleşti. Konu takibimizde, peşini bırakmayacağız. Soru önergesiyle Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na müracaat ettik. Hukuk önünde bu skandalın hesabı verilmeli, sümenaltı ettirmeyeceğiz.”

HASTANEYE DE KELEPÇELİ GETİRİLMİŞTİ

Veysel Atasoy, hastaneye de tekerlekli sandalyede ve kelepçeli olarak getirilmişti. Günlüğünde yaşadığı zulmü şöyle anlatıyordu: “YOK YOK YOK… Duygusuzca ve zalimce cevaplarla reddediliyorum. Yalvardım ya, resmen yalvardım, bir ilaç, bir antibiyotik diye. Bir iğne vursunlar diye.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.