Ana Sayfa Ekonomi Merkez Bankası’nın faiz kararı beklenirken dev yatırım kuruluşundan düşündüren dolar kuru tahmini

Merkez Bankası’nın faiz kararı beklenirken dev yatırım kuruluşundan düşündüren dolar kuru tahmini

94
0

Alman yatırım kuruluşu Commerzbank, dolar/TL paritesine ilişkin düşündüren açıklamalarda bulundu. Türk Lirası’nın yaşadığı güç kaybı, yazın en popüler para biriminde hedef değişikliklerine neden oluyor. TL güne dolara karşı değer kazanarak, 8.64-65 düzeyinde başlarken, global piyasalarda paniğin yatışmasından fayda gördü.

Reuters’e göre TCMB Perşembe günü faiz indirecek. Bu durumda da TL’nin zayıflaması neredeyse kaçınılmaz olarak görülüyor. Commerzbank FICC Teknik Analisti Alex Rudolph dolar/TL’nin bu yıl içinde rekor tazeleyeceğini öne sürdü.

Paraanaliz.com’da yer alan habere göre, uluslararası yatırım kuruluşu Commerzbank tarafından hazırlanan teknik analizde dolar/TL paritesinin 8,6824 seviyesindeki ağustos zirvesini aşmasının ardından 8,8057’deki rekor yüksek seviyeyi hedeflemesinin beklendiği yorumu yapıldı.

Kuruluşun FICC Teknik Analisti Alex Rudolph tarafından yapılan teknik analizde paritenin 8,6824 ile ağustos ayı zirvesinin üzerini görerek 8,8057 seviyesini yeniden çerçeveye aldığı yorumunda bulunuldu. “Bununla birlikte ideal olan teyit için günlük grafikte 6,6824’ün kapanış görmek” ifadelerini kullandı.

Bu seviyenin aşılmasının ardından gündeme ilk olarak 8,7532 ile Haziran ayı başında görülen zirvenin ardından ise 8,8057 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin gelebileceğini belirten analist, “Bu seviyelerin aşılması ile 9,0 düzeyindeki psikolojik seviyeye yeniden çerçeveye gelir” yorumunda bulundu.

Raporda dolar/TL’de küçük desteklerin 8,85801/8,5018 seviyelerinde olduğu, ana desteklerin ise 8,2905/8,2605 seviyelerinde görülmeye devam ettiği vurgulandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.