Ana Sayfa Haberler Ankara’da 259 gün önce kaçırılan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten haber var: Babam yaşıyor

Ankara’da 259 gün önce kaçırılan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten haber var: Babam yaşıyor

47
0

KHK’lı eski Başbakanlık raportörü ve hukukçu Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit babasının yaşadığını açıkladı.

AKP rejiminin unsurları tarafından ortadan kaldırılan bir başka kişi de KHK’lı eski Başbakanlık Raportörü ve hukukçu Hüseyin Galip Küçüközyiğit. 29 Aralık 2020’de Ankara’da güvenlik kameralarının bulunduğu bir ortamda kaçırıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ortaya çıkarılması için kızı Nursena Küçüközyiğit çalmadık kapı bırakmamıştı.

Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, babasının hayatta olduğunu “Dün akşam babamın cezaevinde olduğuna dair telefon aldım. Netleşmesi için bekledim biraz, artık duyurabilirim. Babam yaşıyor. :)” ifadeleriyle duyurdu.

”9 AYDIR NEREDEYDİ SORUSUNUN CEVABINI DEVLET NASIL VERECEK?”

259 gün önce kaçırılan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in Sincan Cezaevi’nde ortaya çıkmasının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “9 aydır neredeydi ” sorusunun cevabını nasıl verecek devlet katı? En son kamera görüntülerinde onu 3 kişi izliyordu.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.