Ana Sayfa Haberler Dilek Öğretmen’in son fotoğrafı bu oldu: Yoğun bakıma alınıyorum, dua edin

Dilek Öğretmen’in son fotoğrafı bu oldu: Yoğun bakıma alınıyorum, dua edin

51
0

Sosyal medya, genç yaşta covid nedeniyle hayatını kaybeden Dilek Aksoy’a ağlıyor. ‘Syle’ nickli sosyal medya kullanıcısı Dilek öğretmen önceki gün kaldırıldığı yoğun bakımdan çıkamadı. Eşi geçtiğimiz ocak ayında tahliye olan Aksoy’un bir de 6 yaşlarında kız çocuğu vardı.

Covid’e yakalanan Dilek Öğretmen 6 Eylül’de “Arkadaşlar sizden dua istesem. 1 haftadır hastayım ve geçmeyen ağrılarım var. Soğuk algınlığı dendi ama ben böyle hastalık yaşamadım hiç. Birçok vitamin ve ağrı kesici kullanıyorum ama fayda etmiyor. Burada yapılan dualara güveniyorum Allah için bi dua eder misiniz?” paylaşımında bulundu.

8 Eylül’de “Coronaya bağlı solunum yetmezliğinden hastaneye yatırılan ve takipçilerine, “Dua beklerim. Rabbim sevdiklerime kavuştursun tez zamanda” yazan Dilek öğretmenin aşı olmadığı öğrenildi.

Günlerce yoğun bakımda tedavisi devam eden Dilek Öğretmen’den gelen acı haber başta yakın zamanda cezaevinden çıkan eşi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu.

Dilek Aksoy’un KHK ile kapatılan özel bir eğitim kurumunda çalıştığı öğrenildi. Şu an 5 yaşında olan kızına hamile iken eşiyle birlikte gözaltına alınmış. Kendisi 1 yıl elektronik kelepçeyle yaşamak zorunda kalmış. Tutuklanan eşinin ise ocak ayında tahliye olduğu öğrenildi. Aksoy ise tutuksuz yargılandığı davada ‘terör örgütüne üye olduğu’ iddiasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dava temyiz safhasındaydı.

Hayatını kaybettiği haberi sosyal medyada büyük üzüntüye neden oldu. Dilek Aksoy’un, bugüne kadar yaptığı bir çok paylaşımda yaşanan mazlumiyetleri dile getirdiği görüldü.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.