Ana Sayfa Haberler TTBP; Alkol satışı yasağı kalkmıştır

TTBP; Alkol satışı yasağı kalkmıştır

134
0

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş, tam kapanma sürecinde uygulanacağı belirtilen alkollü içki satış yasağının kalktığını söyledi. Aybaş, “Herkese hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlayan 17 günlük tam kapanma sürecinde  uygulanması beklenen alkollü içki satışı yasağıyla ilgili yaşanan bir gelişmeyi aktardı.

Aybaş, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Avukat Ali Gül de, Aybaş’ın bu paylaşımını alıntılayarak “Zaten hukuken ortada bir alkol satış yasağı yoktu, sözlü ve dolaylı bir buyruk vardı. Satışı yasal olan alkollü içkinin satışı elbette ki serbest, hiçbir yasak yok” dedi. “Çevrenizdeki herkese ve marketlere bu hususu aktarın lütfen” diye yazan Gül, şunları kaydetti:

“Yani olmayan ve fiilen getirilmeye çalışılan yasak kalkmış oldu. Emek veren herkese teşekkürler, çıtını çıkarmayan muhalefet partilerine de yazıklar olsun.”

TÜRKİYE İÇİN ÇÖKÜŞ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.