Ana Sayfa Haberler CHP’li Özgür Özel’den, 17 günlük alkol satış yasağına sert tepki

CHP’li Özgür Özel’den, 17 günlük alkol satış yasağına sert tepki

143
0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, tam kapanma döneminde alkol satışının yasaklandığı yönündeki haberlere tepki göstererek, “Yıllardır kimsenin yaşam biçimine karışmıyoruz yalanı atanlar pandemiyi fırsat bilip 17 günlük alkol satış yasağı getirdi” dedi.

Özel, kararın geri alınması çağrısını yaparak, “Aksi hukuk devletinin terki, teokratik yönetimin itirafıdır” dedi.

Türkiye’de 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00 ile 17 Mayıs 2021 Pazartesi saat 05.00 arasında, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında “tam kapanma” adı verilen kısıtlamalar devreye girecek. Bu kısıtlamalar sırasında içki satışı olmayacağı yönündeki iddialar sosyal medyanın gündeminde yer aldı.

BBC Türkçe’nin ulaştığı bir İçişleri Bakanlığı yetkilisi, son yayımlanan bakanlık genelgesiyle ilgili olarak ‘Sık Sorulan Sorular’ başlıklı bilgilendirici bir metin hazırlandığı bilgisini paylaştı. İçişleri Bakanlığı’nın söz konusu iddialarla ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş ise “kesinleşmiş bir karar yok” açıklaması yaptı. BBC Türkçe’nin de ulaştığı Aybaş, içki satışlarının yasaklanmasına ilişkin herhangi bir bilginin İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer almadığını, ancak geçmişte olduğu gibi yasağın mülki amirler tarafından uygulanabileceğini söyledi.

BU KEZ 159 TON ALTIN KAYIP

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.