Ana Sayfa Dünya DSÖ: 25-59 yaş arası koronavirüs vakaları ve hastaneye yatışlar endişe verici

DSÖ: 25-59 yaş arası koronavirüs vakaları ve hastaneye yatışlar endişe verici

78
0

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Direktörü Tedros Ghebreyesus, dünya genelinde 25-59 yaş arasında Covid-19 vakalarının ve bu vakalar arasında ağır semptomlar gösterenlerin oranının endişe verici şekilde arttığını söyledi.

Dünya genelinde Covid-19 kaynaklı ölümlerin sayısının 3 milyonu geçmesinin ardından Pazartesi akşam saatlerinde videokonferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyen Ghebreyesus, geçen hafta koronavirüs vakalarının artmaya devam ettiğini ve 5,2 milyondan fazla vaka bildirildiğini hatırlattı. “Bu, şimdiye kadar bir haftada bildirilen çok vaka sayısıydı.” dedi.

Ghebreyesus, küresel çapta 25-59 yaş arasında da koronavirüs vakalarının ve hastalığı ağır geçirenlerin, hastaneye yatışların arttığını belirtti. Yeni ortaya çıkan mutasyonların ve gençlerin sosyalleşmesinin buna yol açtığını söyledi.

Dünya genelinde 832 milyon doz Covid-19 aşısı uygulandığı bilgisini veren Ghebreyesus, “Ancak bunların yüzde 82’den fazlası, yüksek veya üst-orta gelirli ülkelere gitmişken, düşük gelirli ülkeler yalnızca yüzde 0,2 oranında aşıya ulaştı.” dedi.

SONUÇLARI VAHİM OLACAK… FAİZ KARARININ BİLİNMEYENLERİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.