Ana Sayfa Haberler Kadıköy’de toplantı ve gösteri yürüyüşü yasağı

Kadıköy’de toplantı ve gösteri yürüyüşü yasağı

103
0

Kadıköy Kaymakamlığı, Çarşamba günü akşam saatlerinde yaptığı açıklamada “Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya yoluyla 01.04.2021 Perşembe günü saat 17:00’de Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanma çağrıları yaptıkları anlaşılmıştır.” dedi ve İstanbul koronavirüs risk haritasında “çok yüksek risk grubunda” yer aldığı için eylemin yasaklandığını duyurdu:

“Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyelerini göz önünde bulundurarak 29 Mart 2021 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde; iller bazında ve ülke genelinde salgının seyri, vaka ve hasta sayılarındaki değişikliklere göre alınan kararlar doğrultusunda İstanbul, ‘Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller’ arasında yer almıştır.

“Bu itibarla İlçemizde yapılmak istenen toplanmanın, toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç Maddesine istinaden; Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan tüm açık alanlarda toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştır.”

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, daha önce Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasını protesto ederken gözaltına alınan ve şu an tutuklu ya da ev hapsinde bulunan arkadaşlarının serbest bırakılması için 1 Nisan’da saat 17.00’de Kadıköy İskele’de bir araya gelme çağrısı yapmıştı.

1 HAFTADA 3’ÜNCÜ SULANMANIN KODLARI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.