Ana Sayfa Haberler Akşener’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Akşener’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

188
0

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı kararıyla çekilmesine tepki gösterdi.

Milletin Meclisi onaylamış, Sayın Erdoğan’ın aklına esmiş, kendi kendine verdiği yetkiyle, sözleşmeyi iptal ediyor. Kim ne derse desin, şunu herkes bilsin ki, o sözleşme hâlâ geçerlidir. Yöntem de açıklanan karar da hem hukuken hem de siyaseten geçersizdir.”

Sayın Erdoğan; burası muz cumhuriyeti değil, burası memleketi benzetmeye çalıştığın bir üçüncü dünya ülkesi de değil. Burası binlerce yıllık devlet geleneğinin sonucu olan, büyük Türkiye Cumhuriyeti. Aklını başına devşir. Böyle şımarıklık olmaz. Böyle devlet yönetilmez.”

Kendisi bir de çıkmış, Cuma Namazı sonrasında, kadınlarımızı tehdit eder gibi diyor ki; ‘O iş bitti. Önünü ardını kurcalamayın.’ Bak sen… Şu tarza, şu tavra bakar mısınız? Emrin olur ağam! Bu tehditler, kadınlara sökmez Sayın Erdoğan. Elinden geleni ardına koyma. Tacize, tecavüze, hakarete, dayağa boyun eğmemiş o kadınlar, senin tehditlerine hiç boyun eğmez.” from Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel BaşkanıAkşener, görevinden istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni bir görevle geri döneceği yönünde siyaset kulislerinde konuşulan iddialara da tepki gösterdi.

Akşener, “Bugün biri damat bakan ile ekonomi kavramını aynı cümle içinde kullansa dolar fırlıyor. Bu işi beceremediğini defalarca kanıtlamış bir insanın tekrar bu konularla anılmasını bile sakıncalı buluyorum” dedi.

KORKULAN OLDU, DOLAR 15 TL’Yİ ERKEN GÖRECEK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.