Ana Sayfa Haberler Mansur Yavaş’tan ‘yolsuzluk’ açıklaması

Mansur Yavaş’tan ‘yolsuzluk’ açıklaması

176
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Fox TV’de yaptığı açıklamalarda, ABB’de geçmiş dönemde yaşandığını söylediği yolsuzluklarla ilgili dosyaları anlattı.

Bunu Meclis’te de yayımladığım için söylüyorum. Sadece 6 ihale dosyasında 2.8 katrilyon zarar var. Şu anda savcılığa 50 kadar dosya gitti. Önümüzdeki hafta da en az 50 dosya gidiyor.”

Bir Belbeton şirketi dosyası var. Normal şartlarda bir yılda ancak 150 Milyon ihale alabilir. Ama tam 1.5 Milyar liralık ihale verilmiş. Bir yıl gibi çok kısa bir süre içerisinde. Dolayısıyla devraldığı rakamın iki mislini zaten ihalelerden kazanmış. Belediyenin en karlı firmasıydı bu.”

İnsanların pazar artıklarıyla beslendiği bir yerde, bunların hesabının sorulması lazım. Bunun particilikle asla alakası yok. Türkiye’de yolsuzluk yapanların çoğu hangi parti olursa olsun, o partilere sığınırlar. Yolsuzlukları görünmesin diye o partilerin arkasına saklanırlar.”

Ankara’da topu topu 20 tane firma zengin olmuş, geçtiğimiz 10-15 yıllık dönemde. Hepsi belediyeden aldığı ihalelerle zengin olmuş.”

MOONSTAR TV DESTEKLERİNİZLE BÜYÜYOR…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.