Ana Sayfa Haberler İcralık araç çetesine suç üstü

İcralık araç çetesine suç üstü

100
0

Türkiye genelindeki icralık araçları yakalatıp parçalayarak, Aladağ İcra Müdürlüğü aracılığıyla satışa çıkartarak çok düşük fiyata aldıkları belirlenen suç örgütüne yönelik soruşturmada aralarında emekli icra müdürünün de bulunduğu 21 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana’da Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, nitelikli zimmet ve nitelikli dolandırıcılık’ suçlarına yönelik çalışma başlattı.

Yapılan bu çalışmada Mehmet A. liderliğindeki suç örgütünün, aralarında eski Aladağ İcra Müdürü’nün de bulunduğu 21 şahsın, ülke genelinde icralık araçları yakalatarak parçaladıkları, bu araçların parçalanmış hali ile Aladağ İcra Müdürlüğü aracılığı ile satışa çıkarıldığı, satışa çıkarılan araçların örgüt üyelerince değerinden çok düşük fiyatla alındığı, bahse konu bu araçların parçalarının tekrar takılmak suretiyle satışının yapılarak haksız kazanç temin ettikleri tespit edildi.

Suç örgütüne yönelik bugün şafak vakti Adana merkezli 8 ilde yapılan operasyonda aralarında kadınların da olduğu çok sayıda zanlı gözaltına alındı.

İSTİFANIN PERDE ARKASI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.