Ana Sayfa Haberler Kamalak: AK Parti’nin 94 ruhuna dönmesi mümkün değil

Kamalak: AK Parti’nin 94 ruhuna dönmesi mümkün değil

63
0

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Halk TV’de katıldığı bir programda “AKP’nin 94 ruhuna geri dönmesinin mümkün olmadığını” söyledi.

AKP dahil 9 siyasi partinin temsilcilerinin katıldığı Türkiye’nin 23’üncü Başbakanı Necmettin Erbakan’ın anıldığı programda konuşan Kamalak, “AK Parti gecekondulara yönelip 94 öncesinde olduğu gibi sizleri kucaklamaya geldik diyebilir mi?” diye konuştu.

1994 yılında Refah Partisi’nin yerel seçimleri kazandığında, belediyelerin kapısına “rüşvet alan da veren de lanetlenmiştir” tabelaları astığını söyleyen Kamalak,

“O tabelaları kim indirdi? Şimdi tekrar asacağız, tövbe ettik mi diyecekler? Keşke dönebilseler. Ben oraya dönebileceklerini, o ruhu tekrar yakalayabileceklerini sanmıyorum” dedi.

94 ruhu tartışması nedir?

27 Şubat 2011’de hayatını kaybeden Erbakan, ölümünün 10’uncu yılında Saadet Partisi’nin Ankara’da düzenlediği törenle anılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da anma töreni için Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na mesaj göndermişti.

Erdoğan’ mesajında, “Türkiye’yi Merhum Hocamızın da uğruna ömrünü adadığı hedefleriyle buluşturana dek durmayacak, inşallah 94 ruhu ve 2053 vizyonuyla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

Necmettin Erbakan ölümünün 10’uncu yılında anıldı, törene siyasi partilerin liderleri katıldı

‘Eğer Saadet Partisi AK Parti ile ittifak yapacak olursa kanaatimce ülke daha bir gerilir’

Kamalak programda ayrıca, Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na dahil olacağı yönündeki iddialara da cevap verdi.

Daha önce söylediği “Vebali büyük olan ile ittifak yapılamaz” sözünü hatırlatan Kamalak şöyle konuştu:

Quote Message: Binlerce parti mensubu beni aradı. ‘Yüreğimize su serptiniz’ dediler. Bugün de aynı kanaatteyim. Eğer Saadet Partisi AK Parti ile ittifak yapacak olursa kanaatimce ülke daha bir gerilir. Ülke iki kampa ayrılmış olur.”

Binlerce parti mensubu beni aradı. ‘Yüreğimize su serptiniz’ dediler. Bugün de aynı kanaatteyim. Eğer Saadet Partisi AK Parti ile ittifak yapacak olursa kanaatimce ülke daha bir gerilir. Ülke iki kampa ayrılmış olur.”

ERDOĞAN’A YAKLAŞAN CİSİM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.