Ana Sayfa Haberler Kılıçdaroğlu’ndan Sağlık Bakanı Koca’ya, Sinovac aşısı hatırlatması

Kılıçdaroğlu’ndan Sağlık Bakanı Koca’ya, Sinovac aşısı hatırlatması

139
0

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin şirketi Sinovac’tan Türkiye’ye bedava gönderilen bir milyon doz aşının Devlet Malzeme Ofisi’ne 12 milyon dolara fatura edilmesi konusunda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Size aracı yok diyen kişi seni aldatıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Geçen hafta sormuştum, Çin’den 1 milyon doz aşı bedava alındı mı? Bedava alınan bu aşılar, dozu 12 dolardan 12 milyon dolar fatura edildi mi?”

“Sağlık Bakanı, Sinovac aşısının Türkiye’ye getirilmesinde herhangi bir aracı şirket olmadığını söylemişti… Ben de aracı olan firmanın adını açıkladım. Keymen İlaç Sanayi AŞ. Size aracı yok diyen kişi seni aldatıyor. DMO ile Sinovac’ın yaptığı anlaşma benim elimde var, senin bulamadığın o anlaşmayı sana gönderebilirim.”

“1 milyon doz aşıyı bedava alacaksın, sonra da bunu götürüp DMO’ne 12 milyon dolara fatura edeceksin. Sinovac da diyor ki bizim muhatabımız Keymen’dir… Keymen de 12 milyon doları, masraflarımızı karşılamak için fatura ettik diye açıklama yaptı. Senin yaptığın, 1 milyon doz aşı x 12, masraf karşılığı alınan bir şey değil.”

FAVORİ İŞADAMLARINA ÇÖKECEKLER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.