Ana Sayfa Haberler Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Gara operasyonu ile ilgili 5 soru“

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Gara operasyonu ile ilgili 5 soru“

106
0

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Gara’da bir operasyon yapıldı… Geçen haftaki grup toplantısında 5 soru sordum. Bu soruların cevabını hala almış değilim. Bana hakaret edeceğine çık bu sorulara cevap ver” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu insanlarımız ölmeyebilirdi. İstanbul seçimlerinde bize oy verin diye gittiniz terör örgütünün elebaşından mektup aldınız. Kendi seçimin için oy ver diye mektup alıyorsun, 13 kişinin hayatını kurtarmak için niye bir şey yapmıyorsun? İstanbul seçimleri, şehitlerimizden daha mı önemliydi?”

“İl kongreleri yapıyorlar. Lebaleb dolu. Orada Covid olmuyor… Ama iki kişi lokantada yemek yiyemez.”

“128 milyar dolar sorulunca damadı savunuyor. Damadın başarılarından kuduruyorlar diyor. 128 milyar doları peşkeş çekeceksiniz bir avuç tefeciye. Başarı! Niye görevden aldın o zaman? Merkez Bankası kasasında 128 milyar dolar buharlaştı, -57 milyar dolar oldu. Biz bunları sormayıp da neyi soracağız?”

“Sağlık Bakanı Sinovac aşısında aracı olmadığını söylüyor. Bir aracı var. Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. 9 Şubat 2021 tarihine kadar, 10 milyon 162 bin 123 doz aşı getirildi, bunlar için Devlet Malzeme Ofisi, Keymen firmasına 121 milyon 945 bin 476 dolar para ödedi. Aralık 2020 tarihinde Esenboğa gümrüğünden geçen 1 milyon 342 bin 298 doz aşı Keymen tarafından çekiliyor. Gümrükteki beyana göre 1 milyon doz aşı için ücret alınmıyor. 1 milyon doz aşı ücretsiz, yani 12 milyon dolarlık aşı ücretsiz verilmiş. Sayın Bakan’a ve Erdoğan’a soruyorum, ücretsiz olarak ithal edilen 1 milyon doz aşı Devlet Malzeme Ofisi’ne her dozu 12 dolardan fatura edildi mi, edilmedi mi?”

İSTİHBARAT ZAAFI MİT’E EN BÜYÜK KAYBI VERDİRDİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.