Ana Sayfa Haberler Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in Cumhurbaşkanına hakaretten yargılama

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in Cumhurbaşkanına hakaretten yargılama

182
0

Oyuncular Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanmalarına başlandı.

Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya sanık Metin Akpınar ve avukatları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı katıldı. Sağlık sorunlarını ve Kovid-19 salgınını gerekçe göstererek duruşmaya gelmeyen Müjdat Gezen’i ise avukatları temsil etti.

Akpınar duruşmada “Programda söylediğim sözler baskı altında olmadan, özgür irademle söylediğim sözlerdir. Gençliğimden itibaren yaşamımı sanata adadım. Bu programda da sanattan bahsettim. Ayrıca demokrasiden ve demokrasiye bizi götüren aşamalardan bahsettim. Doğrudan Cumhurbaşkanı’na yönelik, onu hedef alan bir söz söylemedim. Beraatime karar verilmesini talep ederim” ifadelerini kullandı.

Sanık Müjdat Gezen’in avukatı Denez Şeren, müvekkilinin sağlık sorunları olduğu için duruşmaya katılamadığını belirterek, “Müvekkilim kronik bel fıtığı sorunu yaşıyor. Yürüyemiyor. Bu nedenle duruşmaya katılamadı. Bir sonraki celse hazır edeceğiz. Mazeretinin kabulüne karar verilmesini talep ederiz” diye konuştu.

Mahkeme, sanık Metin Akpınar’ın duruşmalardan vareste tutulma talebini kabul ederek, duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

Uğur Dündar tarafından sunulan ve Halk Arenası adlı programa konuk olan Metin Akpınar, “Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız” demişti.

Akpınar bu değerlendirmesini, “Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler” sözleriyle sürdürmüştü.

Aynı programın diğer konuğu Müjdat Gezen ise “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanprogramın ardından İstanbul’da katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada Akpınar ve Gezen ile ilgili olarak, “Beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyor. Senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Biz bu yola farklı çıktık. Senin haddine mi? Biz şehadete inanmış insanlarız. Biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazır insanlarız” demişti.

HALKA ASGARİ ÜCRET, YÜZSÜZ DANIŞMANLARA ÜÇ BEŞ MAAŞ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.