Ana Sayfa Haberler Özgür Özel’e 250 bin TL’lik manevi tazminat davası

Özgür Özel’e 250 bin TL’lik manevi tazminat davası

78
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’e ‘diktatör’ ifadesinden dolayı 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Özgür Özel Meclis’te yaptığı konuşmada, Erdoğan’ın muhalefete yönelik “beşinci kol” ifadesine tepki göstererek eleştirmişti:

“Muhalefet partileri için beşinci ‘kol faaliyeti’ diyor. İlk kim söyledi bunu? İspanyol diktatör Franco. İspanya ve Fransa iç savaşında beşinci kol faaliyeti dedi. Franco’nun özelliği 36 yıl diktatörlük yaptı. Erdoğan 18. yılında, bir 18 daha yapmak için Franco denen diktatörün söylemine sığınıyor. Muhalefete ‘beşinci kol’ demenin siyasette, demokraside yeri yok. Muhalefetin hangi üyesi, lideri, dış gücün maşası olmuş. Bu Franco özentisi diktatör bozuntusuna milletimiz ilk sandıkta geldiği sandığı gösterip geldiği gibi gönderecek.”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada “Milli irade düşmanı bir şahıs Cumhurbaşkanımıza diktatör diyerek yine demokrasi sınavından çakmış, faşistlik sınavından geçer not almış. Defalarca seçim kazanmış Cumhurbaşkanımıza ‘diktatör’ demek 5. kol faaliyetidir” ifadelerini kullanmıştı.

DİPLOMASIZLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.