Ana Sayfa Haberler Koca: Adana, Samsun ve Ordu’da yüzde 100 vaka artışı var

Koca: Adana, Samsun ve Ordu’da yüzde 100 vaka artışı var

85
0
People sit at the terrace of a cafe in Bratislava on May 6, 2020, amid the novel coronavirus COVID-19 pandemic. - The Slovakian government is easing restrictions because of the low number of new coronavirus infections. Slovakia reopens from May 6, 2020 shops and most service providers, restaurants -- for outdoor seating only -- as well as museums and galleries. (Photo by VLADIMIR SIMICEK / AFP) (Photo by VLADIMIR SIMICEK/AFP via Getty Images)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son iki haftada İzmir ve Konya’da yüzde 50, Adana, Samsun ve Ordu’da yüzde 100 Kovid-19 vaka artışı olduğunu belirterek, “Başta İzmir, Adana ve Samsun olmak üzere hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; İzmir, Adana, Samsun, Bursa, Ordu, Gaziantep ve Konya il sağlık müdürleriyle çevrim içi görüştüklerini açıkladı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu illerde salgının seyrini yakından takip ettiklerini belirterek şunları söyledi:

‘İzmir ve Konya’da yüzde 50 vaka artışı’

“Son iki haftada İzmir ve Konya’da yüzde 50 vaka artışı, Adana, Samsun ve Ordu’da yüzde 100 vaka artışı var. Başta İzmir, Adana ve Samsun olmak üzere, bu illerimizde hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında. Salgınla mücadelede fedakarlık sınavımız devam ediyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.