Ana Sayfa Haberler Erdoğan: Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz

Erdoğan: Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz

133
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar, Batman ve Siirt İl Kongreleri’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlanarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongrelerimizi erteliyoruz. Yeni dalgayı kırdığımızda aydınlık günler gelecek. Salgın kontrolden çıkarsa daha büyük problemler çıkar.

“Hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin oturduğu temelleri güçlendirerek, üretimi ve istihdamı artırarak, salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyada kendimize iyi bir yer edinmekte kararlıyız.

“Avrupa Birliği’nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını bekliyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz. Geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz.

“Suriye’den Libya’ya kadar her yerde siyasi birlik temelinde çözümler için çalışıyoruz.

“Önümüzdeki tüm zorluklara rağmen doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme, zenginleştirme mücadelemizde yeni bir dönem başlattık.

“Dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha güçlü iş birliği halinde olmak istiyoruz. Amerika ile uzun ve yakın müttefik ilişkilerimizi, bölgesel ve küresel tüm meselelerin çözümünde aktif olarak kullanmak arzusundayız.”

Berat Albayrak’tan sonra sırada Soylu’mu var

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.