Ana Sayfa Haberler Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

78
0

Salgınla mücadele için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirlere göre, hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak, okullarda yıl sonuna kadar uzaktan eğitim yapılacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki kabine toplantısının ardından koronavirüs salgını ile mücadele için alınan yeni tedbirleri açıkladı.

“Kabine toplantısında yapılan istişareler sonrasında yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan getirilen yeni kısıtlamalara dair bilgi verdi.

Erdoğan, yeni tedbirleri şu sözlerle aktardı:

  • “Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.”
  • “Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.”
  • “65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.”
  • “Alışveriş merkezi, market, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.”
  • “Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.”
  • “Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.”
  • “Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.”
  • “Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.”

Salgınla mücadelede “Milletimizden daha fazla hassasiyet, daha fazla katkı bekliyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, getirilen kısıtlamalarla ilgili ayrıntıların İçişleri Bakanlığı genelgesi ile duyurulacağını da sözlerine ekledi.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.