Ana Sayfa Haberler İstanbul’a Şok Soğuk Hava Dalgası ve Sağanak Uyarısı

İstanbul’a Şok Soğuk Hava Dalgası ve Sağanak Uyarısı

107
0

İstanbul, Cumartesi öğleden itibaren güneşli günleri geride bırakıp Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıklar 10 derece düşecek. Sağanak etkili olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da güneşli havalar yerini Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havaya bırakacak.

SOĞUK HAVA 3 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLACAK

Üç gün boyunca etkili olması beklenen soğuklarla birlikte İstanbul genelinde sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı yaklaşık 10 derece düşecek.

İBB AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da hafta boyunca etkili olan güneşli yaz havası, hafta sonu yerini Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havaya bırakmaya hazırlanıyor.

SICAKLIK -10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

3 gün boyunca etkisini gösterecek sistem nedeniyle il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı, halihazırda 27°C’ler civarında seyreden sıcaklıkların Pazartesi gününe kadar 18°C’ler civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Yağışların cumartesi öğle saatleri (12.00) ile akşam saatleri (21.00) arasında yerel olarak kuvvetli olması beklenilirken, AKOM vatandaşı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları yönünde uyardı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.