Ana Sayfa Dünya Paris’te Hebdo’nun eski binası yakınlarında bıçaklı saldırı

Paris’te Hebdo’nun eski binası yakınlarında bıçaklı saldırı

157
0
Police officers stand guard at the scene of an incident near the former offices of French magazine Charlie Hebdo, in Paris, France September 25, 2020. REUTERS/Charles Platiau

Fransa’nın başkenti Paris’te, mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınlarında bıçaklı saldırı düzenlendi. İki kişinin ağrı yaralandığı ve bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınlarında bıçaklı saldırı düzenlendi. Dört kişinin yaralandığı saldırıda, iki kişinin durumunun ağrı olduğu aktarıldı.

Başkent Paris’te 2015 yılında El Kaide üyesi olduğu söylenen iki kişinin silahlı saldırı düzenlediği Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu 11’inci bölgedeki Nicolas-Appert sokağında, bıçak veya satır olduğu belirtilen keskin bir aletle saldırı gerçekleştirildi. İki kişinin ağır yaralandığı belirtilirken, Reuters ajansının aktardığı haberde iki zanlının kaçtığı ifade edildi.

Bina yakınlarında şüpheli paket bulunduğu ve bir polis yetkilisine dayandırılan haberde bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Polis yetkilileri, yerel sakinlerin bölgeden uzak durmaları gerektiğini ve operasyonun sürdüğünü duyurdu. Belediye başkanı yardımcısı Emmanuel Gregoire, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘potansiyel olarak tehlikeli bir şüphelinin’ arandığını dile getirdi. Paris metrosunda bölge hatları kapatıldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.