Ana Sayfa Dünya İsrail, Dünyanın gözü önünde Gazze ve Hamas’a saldırılarına devam ediyor

İsrail, Dünyanın gözü önünde Gazze ve Hamas’a saldırılarına devam ediyor

82
0

İsrail her durumu yada eylemi gerekçe göstermeden sorgulamadan elinde bulunan askeri güç ve Amerika desteğini kullanarak misliyle karşılık verip Gazze ve Hamas’ı bombalamaya devam ediyor.

Füzelerin kim yada nereden atıldığını belli olmamasına rağmen her durumda Gazze’yi bombalamak için bunu fırsat olarak kullanıyor.

İsrail Ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, aralarında patlayıcı ve savaş malzemeleri üretilen bir imalathane ve füze denemelerinin yapıldığı bir karargahın da bulunduğu Hamas’a ait 10 noktanın savaş uçaklarıyla vurulduğu belirtildi.

Kesin bir bilgi olmamasına rağmen saldırının, dün Gazze’den İsrail’e atılan roket yalanı nedeniyle gerçekleştirildiği kaydedildi.

İsrail ordusu, sabaha karşı Hamas’a ait noktaların vurulduğu sırada Gazze’den İsrail’e 13 roket atıldığını, bunlardan 8’inin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Roketlerin neden yada niçin atıldığı, atılan roketlerin Gazze halkına ne gibi yarar sağladığı bu atılan roketlerden en çok kimin faydalandığı sorgulamadan acımasızca Gazze’ye saldırılar düzenliyor.

Sivil halkın hayatını hiçe sayıyor.

İsrail ordusundan dün yapılan yazılı açıklamada, Beyaz Saray’da İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında ilişkileri normalleştirme anlaşmalarının imzalandığı dakikalarda abluka altındaki Gazze Şeridi’den İsrail tarafına roket atılması sonucu 2 kişinin yaralandığı duyurulmuştu.

İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında varılan ‘ilişkilerin normalleştirilmesine’ yönelik söz konusu anlaşmalar dün Beyaz Saray’da imzalanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.